Centrum Sportów Wodnych – Chełm

Chełm planuje budowę najnowocześniejszego centrum sportu w tej części Polski. Ma to być potężny obiekt nawiązujący swoim kształtem do wypiętrzających się skał kredowych, z przeszklonymi ścianami i elewacją ozdobioną iluminacjami, . Budynek ma stanąć na rogu ulic Trubakowskiej i Lubelskiej.

http://www.akwaparkchelm.pl/
Foto: akwaparkchelm.pl

W budynku mają królować multimedialne efekty i „gra świateł”, która nada niepowtarzalny charakter całemu kompleksowi. W Aquaparku ma znajdować się wiele ciekawych atrakcji między innymi kino wodne.

Oprócz Centrum Sportów Wodnych ma powstać przylegająca do niego galeria handlowa; razem powierzchnia ma wynieść do nawet kilkadziesiąt tysięcy mkw. Sam projekt kosztować będzie 630 tys. zł.

Kompleks basenowy ma być najważniejszych miejscem w całym Centrum, a największy basem na zająć powierzchnię ponad 312 mkw. W Aquaparku będą się znajdować także: basen do rozgrzewki, basen pływacki, basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi inne baseny. W skład kompleksu mają wchodzić również: siłownia, sale do squascha, kręgielnia, jacuzzi, sauny, salarium oraz gabinet SPA.