Pop up store – co to takiego?

Pop up store to system, dzięki któremu właściciele wielu firm mają szansę wypromować swoją markę. Pop up store jest pewnego rodzaju ‘tymczasowym sklepem’’. W wielu miejscach, gdzie panuje największy ruch, właściciele rozkładają sklepy tak, by przyciągnąć klientów. Na całym świecie, dzięki pop up store, zostało wypromowanych wiele marek i produktów. Sklepy te jednak są w mieście obecne jedynie przez krótki czas. Ceny towarów, jakie możemy zakupić w takim sklepie, są o wiele niższe, niż w sklepie stacjonarnym lub internetowym. Wielu nowych przedsiębiorców promuje w ten sposób swoje towary lub usługi. Często można spotkać sklepy wielu popularnych marek, które chcą w pewnym sensie przypomnieć o swojej obecności wielu osobom. Miejsca, w których znajdują się pop – upy, są zaludnione, dzięki czemu jest szansa, że wiele osób zwróci uwagę na produkty.

Gdzie możemy spotkać tego typu sklep?

Sklep typu pop up storę ma za zadanie przyciągnąć jak największą liczbę osób. Dlatego też umieszczany jest on w miejscach takich jak galerie handlowe, centrum miasta itp. Pop up store często przyciąga wyglądem, który znacznie różni się od tradycyjnych sklepów. Towarzyszyć mu mogą plakaty lub ozdoby. Najczęściej obecność tego typu sklepów poprzedzają internetowe wydarzenia na portalach społecznościowych. Pop up store zna już coraz większa liczba osób, dlatego też w przypadku obecności takiego sklepu w mieście, możemy liczyć na większą liczbę odwiedzin potencjalnych klientów. Sklepy te często rozkładane są w pobliżu galerii handlowych oraz na otwartych przestrzeniach, gdzie jest najwięcej ludzi.

Pop -up store

Korzyści dla właściciela

Od 20 lat, sklepy pop up stanowią świetne rozwiązanie zarówno dla klientów, jak i dla właścicieli. Osoby, które są fanami marki, będą więc mogły skorzystać z obecności takiego sklepu. Ceny za jakie sprzedawany jest towar, są o wiele niższe niż w sklepach stacjonarnych. Między innymi to właśnie ceny przyciągają tak wielu klientów. Ponadto, właściciel dzięki temu może zyskać dodatkowe przychody ze sprzedaży i większą ilość klientów. Pop up store jest więc opłacalną praktyką dla wielu firm. Dodatkowym atutem takich sklepów, jest ich krótki czas ich obecności w danym miejscu. Przyczynia się to do sytuacji, gdzie wiele osób chce zakupi dostępne towary, w konsekwencji czego sklep pop up bywa przeludniony, co przekłada się na zyski.

Jak długo możemy korzystać z dostępnego towaru w pop up store?

Czas trwania pop upów jest bardzo różny. Mogą one trwać od jednego dnia do maksimum 3 miesięcy. Dużo zależy od danego miejsca, firmy i jej popularności. Nowe marki lub osoby chcące wypromować swój asortyment, zazwyczaj organizują krótkoterminowe pop up store. Firmy często reklamują się w Internecie, dzięki czemu więcej osób czeka na otwarcie pop upu.