Inwestycja w waluty

 Kantor internetowy to tak naprawdę świetny sposób na zaoszczędzenie całkiem dużej kwoty pieniędzy. Świetnym przykładem może być fakt gdy jest się w posiadaniu kredytu hipotecznego w dowolnej walucie. Można go tak naprawdę spłacać na dwa sposoby. Pierwszy sposób to spłata w złotówkach zaś drugi sposób to spłacanie kredytu bezpośrednio w walucie, w której był kredyt zaciągany. Jednak każdy kredytobiorca musi wiedzieć, że zarówno pierwszy sposób jak i sposób drugi ma swoje pewne wady i zalety. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jeśli chodzi o spłacanie kredytu walutowego w PLN to zaletą należącą do podstawowych jest oczywiście wygoda.

Czy tak naprawdę opłaca się korzystać z usług z kantorów internetowych?

Wygoda ta polega na tym, że bank pobiera z naszego konta co miesiąc ratę kredytu walutowego. Wartość jest wyliczana oczywiście na podstawie kursu sprzedaży waluty w banku. Wadą jest z pewnością fakt, że musimy liczyć się ze wszelkimi procedurami samego banku. Jeśli chodzi o spłacanie kredytu walutowego w obcej walicie to bezwzględnie minusem jest fakt, że należy być w posiadaniu dodatkowego konta właśnie w walucie. Oprócz posiadania samego konta musimy także na to konto przelewać co miesiąc określone środki (by było z czego wysyłać ratę). Oprócz wymienionych wad jest widoczna jedna bardzo istotna zaleta. Zaletą tą jest samodzielne kupowanie walut bez względu na to gdzie się zapożyczamy i wpłacamy je na walutowe konto w banku. Najczęściej walutę możemy kupić w znaczniej korzystniejszej cenie niż ta oferowana nam w banku. Co jeszcze daje ci kantor online? Daje bardzo dużo. Najlepiej przedstawić to na rankingu takowych kantorów. Bezkonkurencyjnym liderem względem spreadu jest kantor.aliorbank.pl. Jest to jedyny kantor online, który prowadzony jest przez bank. Klientom daje to olbrzymi komfort. Mogą bowiem spać spokojnie. Oprócz tego ma bardzo dużą zaletę. Zaletą tą jest wydawanie przez bank kart debetowych do wszelkich kont walutowych. Dzięki kartą debetowych możemy jechać na zagraniczne wakacje i korzystać dowolnie z najbardziej korzystnych kursów walut. Wiadomo jak jest za granicą i jak łatwo jest przepłacić za daną walutę. Charakteryzuje się bardzo korzystnym spread oraz wystarczającą funkcjonalnością. Nie ma jakichkolwiek ukrytych opłat. Co dla klientów jest także bardzo ważne.

kantor

Rozwiązania nie tylko dla inwestorów

Natychmiastowe przelewy wykorzystuje się gdy obserwujemy zapikowanie kursu w dół. Jest to świetny i dosyć oszczędny sposób. Nie jest to żaden skomplikowany proces czy też czynność. Tak naprawdę możemy to zrobić w pół godziny. Bardzo dużą zaletą kantorów internetowych jest także możliwość, jaką jest ustawienie w nich zleceń wszelkich transakcji według konkretnych kryteriów. Na przykład kupujemy określoną ilość euro gdy jego cena spada poniżej 3,99 złotych. Także możliwe jest ustalenie okresu ważności takowego zlecenia. Właśnie dzięki temu mamy nawet możliwość wyjazdu na wakacje, a nasza waluta wzbija się w tej chwili ku górze. Można także kupić walutę euro konkretnego dnia bez zwracania uwagi na kurs. Następnie kantor może nam przelać całą kwotę wskazany przez nas rachunek. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcę systematycznie kupować oraz spłacać raty.