Jak powinno wyglądać ogłoszenie dotyczące sprzedaży mieszkania?

Ogłoszenie jest krótką formą wypowiedzi, która służy przekazaniu do publicznej wiadomości informacji. Adresatem ogłoszenia może być każda osoba, która je przeczyta. Celem ogłoszenia jest sprowokowanie jego czytelników do jakiejś reakcji, działania. Aby to osiągnąć, trzeba sformułować prosty, a jednocześnie skuteczny komunikat.

kuchniaZnaczenie prawidłowo zbudowanego ogłoszenia o sprzedaży mieszkania

Ogłoszenie jest kluczowym elementem transakcji sprzedaży mieszkania, ponieważ buduje obraz sprzedającego i przedmiotu sprzedaży, czyli samego mieszkania. Pierwsze wrażenie po jego przeczytaniu jest bardzo ważne w podjęciu decyzji o zainteresowaniu się właśnie tą propozycją. Jeśli zrobi ono dobre wrażenie na nabywcy, to jest on bardziej skłonny do zainteresowania się tą, a nie inna propozycją sprzedaży. Właściciel mieszkania nie będzie musiał wtedy czekać w nieskończoność na znalezienie nabywcy. Istotną kwestią jest nie tylko treść ogłoszenia, ale również forma. Tylko odpowiednio zredagowane i w atrakcyjnej formie podane ogłoszenie wzbudzi zainteresowanie nabywcy. Powinno budzić zainteresowanie ofertą i przekazywać rzetelną i wyczerpującą informacje o przedmiocie sprzedaży, co będzie elementem budowania zaufania do sprzedającego. W ten sposób skonstruowane ogłoszenie stanie się przedmiotem zainteresowania nabywców. Zanim zredagujemy ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości warto przyjrzeć się już zamieszczonym ofertom.para

 

Jakie treści powinny znaleźć się w ogłoszeniu o sprzedaży mieszkania?

W ogłoszeniu o sprzedaży mieszkania powinno się znaleźć wiele kluczowych dla takiej transakcji informacji, przede wszystkim przyciągający uwagę tytuł, na tyle atrakcyjny, by właśnie ta oferta znalazła się w centrum zainteresowania kupujących. Kluczową rolę pełni również wyczerpująca informacja przedstawiająca rzeczywisty stan nieruchomości i zdjęcia obrazujące jej wygląd. Bez tych trzech elementów oferta nie wzbudzi spodziewanego zainteresowania nabywców. W olbrzymiej liczbie propozycji na rynku nieruchomości niekompletna i posiadająca mankamenty informacja nie spowoduje pożądanych dla sprzedającego zachowań, a oferta zagubi się wśród wielu innych. W treści ogłoszenia oprócz atrakcyjnego tytułu powinno się umieścić informację o lokalizacji nieruchomości z podaniem jej dokładnego adresu oraz metrażu. Oprócz danych o powierzchni mieszkania, ważne dla kupującego będzie liczba i wielkość pomieszczeń wraz z wyposażeniem i standardem wykończenia. Warto również poinformować w ofercie o roku budowy, przeprowadzonych remontach i formie własności zarówno nieruchomości jak i gruntu. Nabywców zapewne zainteresuje typ zabudowy, czy jest to kamienica, blok, dom jednorodzinny, czy bliźniak oraz na którym piętrze znajduje się lokal. Nie bez znaczenia dla kupującego będzie informacja na temat technologii budowy, na przykład wielka płyta, czy być może cegła lub pustak. Zaletami nieruchomości może być taras lub balkon, czy przydomowy ogródek, zaopatrzenie budynku w windę, miejsce postojowe, wózkarnia, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Niektórzy z nabywców będą preferowali obecność ochrony, czy instalacji alarmowej oraz okien i drzwi antywłamaniowych. W ogłoszeniu powinny znaleźć się istotne informacje na temat infrastruktury, otaczające nieruchomość, możliwościach dojazdu komunikacją miejską. Nie bez znaczenia będą miały wiadomości na temat opłat za mieszkanie stałych lub zmiennych oraz podatek płacony od nieruchomości. Należy w ofercie poinformować o obciążeniu księgi wieczystej hipoteką oraz spodziewanym rodzaju zapłaty. I oczywiście kontakt z osobą sprzedającą. Wszystkie te informacje warto udokumentować posiadanym aktem notarialnym, rachunkami, fakturami, odpisem z księgi wieczystej.

sypialnia

Gdzie zamieścić ogłoszenie?

Wybór odpowiedniego portalu, na którym zamieścimy ogłoszenie w znaczący sposób może wpłynąć na skrócenie czasu potrzebnego do sprzedaży mieszkania. Warto je umieścić na bezpłatnych serwisach internetowych, jakim jest na przykład kocku.pl.