Skuteczna ochrona domu

Ochrona mienia prywatnego lub firmy jest bardzo ważną sprawą. Wybudowanie domu czy rozwinięcie przedsiębiorstwa wymaga od nas wiele wysiłku. Często trwa to latami, nie możemy pozwolić być w jedną noc cały nasz dobytek został skradziony. Musimy zabezpieczyć się przed ewentualnym włamanie.

By zapewnić bezpieczeństwo dorobku życia, warto wyposażyć dom w montaż monitoringu i system alarmowy. Jeżeli będziemy poza domem, na przykład na wakacjach, nasz dobytek będzie bezpieczny. Od razu dowiemy się czy ktoś nie próbował się włamać.

Z czego składa się system alarmowy? 

Zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, należy dowiedzieć się, z czego zbudowany jest system alarmowy. Jest oczywiście wiele rodzajów, lecz wszystkie mają pewne elementy wspólne. Podstawowe składniki instalacji to:

  • Centrala alarmowa,
  • Nadajnik,
  • Czujki
  • Sygnalizator, który dźwiękowo informuje o włączeniu alarmu

Mamy możliwość zamówienia systemu alarmowego, który będzie wysyłał informacje o włamaniu do firmy ochroniarskiej. Jest rozwiązanie dosyć drogie, daje jednak duże bezpieczeństwo. Mniej kosztownym rozwiązaniem jest opcja, dzięki której informacje dostajemy na telefon komórkowy. Wtedy możemy sami reagować w stosowny sposób.

Bardzo ważnym elementem każdego systemu są czujki. One pierwsze reagują na włamanie. Dostępne są różne rodzaje:

  • Akustyczne czujki stłuczenia szyby;
  • Czujki magnetyczne montowane na drzwiach lub oknach;
  • Czujki wibracyjne – reagują na próbę siłowego wtargnięcia, na przykład uderzenia młotem, wiercenie, podważanie łomem czy cięcie szkła.

Ważne jest też dobranie centrali alarmowej dostosowanej do wielkości całego systemu. W firmie oferującej takie rozwiązania z pewnością znajdziemy pomoc przy wyborze.

Wiele rozwiązań

Wiemy, że chcemy wyposażyć dom w system alarmowy. Kolejnym krokiem jest decyzja, jaki ma to być system. Musimy rozważyć kilka ważnych kwestii:

  • Czy alarm ma być zamontowany wewnątrz czy na zewnątrz budynku? Możemy też wybrać obie opcje.
  • Jakie czujki będą dla nas lepsze? Reagujące na ruch czy może wibracyjne lub akustyczne uruchamiające się w razie stłuczenia szyby?
  • Jeśli zależy nam na kompleksowej ochronie warto wybrać ofertę z całodobowym monitoringiem lub taką gdzie po włączeniu alarmu sygnał trafia do patrolu ochrony.
system alarmowy ZUHAB
Skorzystaj z profesjonalnego montażu systemów zabezpieczeń, domofonów, monitoringu – ZUHAB w Warszawie

Nie musimy wszystkiego dokładnie zaplanować. Doradcy zatrudnieni u producenta systemów alarmowych, pomogą dobrać nam najlepsze rozwiązanie.

Skuteczna ochrona mienia

Bezpieczeństwo jest ważne w wielu kwestiach. Ochrona domu lub biura przed włamaniem jest z pewnością jedną z tych kwestii. Majątek, na który pracowaliśmy całe życie musi być bezpieczny podczas naszej nieobecności. Warto, zatem wyposażyć się w system alarmowy dopasowany do naszych potrzeb. Dostępność tego typu rozwiązań jest duża. Na rynku funkcjonuje wiele rodzajów czujek, centrali alarmowych i nadajników. Mamy możliwość dobrania odpowiedniego alarmu do budynków każdego typu. W przypadku chęci podwyższenia na jeszcze wyższy – najwyższy poziom ochrony mienia warto zainwestować w montaż monitoringu.