Zakup mieszkania – na co klienci zwracają szczególną uwagę?

Cena to nie jedyny czynnik, na który zwracają uwagę osoby kupujące mieszkanie. Przyszli mieszkańcy sprawdzają również lokalizację, metraż, a także wysokość dodatkowych opłat, jakie będą ponosić co miesiąc. Współcześnie rynek pierwotny mieszkań charakteryzuje się zupełnie innymi standardami, które warto przeanalizować przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Kupno własnej mieszkania należy do jednej z najważniejszych decyzji w całym życiu. Stąd też ostateczny wybór wymarzonych czterech kątów powinien być starannie przemyślany. Zanim jednak złożymy ofertę w biurze sprzedaży dewelopera warto zwrócić uwagę na aspekty, które sprawią, że decyzja będzie słuszna i nie pożałujemy zakupu w ciągu najbliższych kilku lat.

Lokalizacja mieszkania – dlaczego jest tak istotna?

Lokalizacja mieszkania to jeden z najważniejszych czynników, na jakie zwracają uwagę kupujący. Od lokalizacji zależy nie tylko ostateczna decyzja, ale również cena całego lokalu. Nierzadko mieszkania, które znajdują się w centrum większego miasta są droższe. Dlatego tez coraz więcej deweloperów decyduje się na budowę nowych osiedli na obrzeżach miast.

Łatwiejsze sposoby przemieszczania się z pracy do domu i odwrotnie doprowadziło do tego, że sporo osób pragnących kupić mieszkanie decyduje się na zakup na przedmieściach lub na odległych od centrum osiedlach. Odpowiednio wybrana lokalizacja nowego mieszkania zapewnia komfort codziennego życia.

Wygląd osiedla i jego rozwój

Inną kwestią, na jaką zwracają osoby pragnące kupić mieszkanie jest wygląd osiedla, na którym mają powstać nowe budynki. Deweloperzy rozpoczynają sprzedaż mieszkań jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem i zakończeniem budowy, dlatego wiele osób kupuje swoje cztery kąty na podstawie profesjonalnej wizualizacji architektonicznej.

Wizualizacja architektoniczna pozwala na obejrzenie ostatecznego projektu całego osiedla, dzięki czemu zainteresowani kupujący mogą wyobrazić sobie jak będzie w przyszłości wyglądała cała okolica. Dodatkowo realistyczny projekt wzbudza większe zaufanie potencjalnego klienta, kiedy zobaczy możliwości, jakie daje cała okolica. Niezrozumiałe projekty architekta, znajdujące się na papierze, raczej nie cieszą się tak dużym zainteresowaniem, jak właśnie wizualizacje architektoniczne.

Wygląd osiedla pozwala też klientowi podjąć ostateczną decyzję kiedy wie, że za kilka miesięcy lub lat budowa bloków mieszkalnych dobiegnie końca i codziennie będą mogli oglądać rekreacyjne tereny zielone.

Metraż mieszkania – na jaką wielkość się zdecydować?

Bez wątpienia metraż mieszkania również ma znacznie przy wyborze idealnego mieszkania. W zależności od tego, jak duże jest mieszkanie, tym inna będzie cena. Warto jednak pamiętać o tym, że upodobania osób pragnących kupić mieszkanie są różne – inni będą spodziewali się wielkiej przestrzeni i tylko w takiej będą czuli się komfortowo, pozostali mogą zdecydować się na kupno czegoś mniejszego.

Przyjmuje się, że optymalna wielkość mieszkania, na jakie najczęściej decydują się osoby zastanawiające się nad kupnem, wynosi około 50 metrów kwadratowych. W takim mieszkaniu każdy będzie mógł znaleźć swoje ulubione miejsce, odpocząć po całym dniu spędzonym w pracy, a także spędzić wspólnie czas z bliskimi.

Współpraca z deweloperem i kwestie formalne

Inną kwestią jest również współpraca z deweloperem. Na rynku nieruchomości funkcjonuje obecnie wiele firm zajmujących się sprzedażą mieszkań w nowym budownictwie, które nie dbają o dobry kontakt z klientem. Dlatego też osoby, które pragną kupić mieszkanie nierzadko zwracają uwagę na to, czy kontakt z deweloperem odpowiada im potrzebom, czy otrzymują odpowiedzi na swoje pytania, a ich wątpliwości są rozwiewane.

Wizualizacje architektoniczne

Dodatkowo dobra współpraca z deweloperem ułatwia przeprowadzenie całej transakcji, a także przyspiesza realizację kwestii formalnych. Nie zawsze wszystkie sprawy z kupnem mieszkania można rozwiązać w krótkim czasie, dlatego maksymalne ułatwienie kontaktu kupującego z deweloperem jest kluczową kwestią w branży handlu nieruchomościami.

Planując kupno mieszkania z rynku pierwotnego, warto wcześniej przemyśleć kilka kwestii, aby być pewnym swojej decyzji. Odpowiednia lokalizacja, a także wybór osiedla, który spełni w przyszłości oczekiwania estetyczne, jak i rekreacyjne to jedne z podstawowych spraw, na jakie zwracają klienci kupujący mieszkanie. Dlatego warto zadbać o to, aby prezentacja wizualna była wykonana profesjonalnie i jak najbardziej realistycznie. Doświadczeni graficy, tworząc wizualizację architektoniczną z pewnością zadbają o jak najlepsze zaprezentowanie oferty, aby potencjalny klient był nią zainteresowany.