Zakup mieszkania we Wrocławiu – co wziąć pod uwagę, wybierając lokalizację?

Wrocław należy do najatrakcyjniejszych miejsc do zamieszkania w Polsce, gdyż położony jest w niezwykle atrakcyjnym miejscu nad Odrą, w pobliżu Sudetów.

Nie bez znaczenia dla osób pragnących osiedlić się w tym mieście pozostają również nowe przedsięwzięcia biznesowe, które stwarzają miejsca pracy dla obywateli naszego kraju i wzrost inwestycji budowlanych, gdyż w stolicy Dolnego Śląska dynamicznie rozwija się rynek nieruchomości.

Rozwinięta komunikacja umożliwia dotarcie do różnych miejsc środkami transportu miejskiego. Poza tym połączenia lotnicze do najważniejszych stolic europejskich pozwalają na szybkie i swobodne przemieszczanie się po Europie i nie tylko.

Czym charakteryzuje się wrocławski rynek nieruchomości?

Mieszkanie jest nie tylko bezpiecznym miejscem do życia, ale również lokatą kapitału, dlatego nie bez znaczenia pozostaje wybór odpowiedniej lokalizacji i standardu oraz powierzchni nieruchomości. Wrocławskie biura nieruchomości oferują do sprzedaży swoim klientom mieszkania na rynku pierwotnym, wtórnym, a także na wynajem.

Dlaczego warto zdecydować się na kupno mieszkania we Wrocławiu na rynku pierwotnym? 

Coraz więcej osób wybiera Wrocław jako miejsce do życia. W związku z tym poszukują oni mieszkania w mieście i jego okolicach. Efektem tego są duże potrzeby mieszkaniowe, które próbują zaspokoić deweloperzy. Wrocław sytuuje się w czołówce miast, w których buduje się najwięcej mieszkań, dlatego rynek pierwotny jest niezwykle atrakcyjny. Zaletą tego rodzaju nieruchomości jest atrakcyjna lokalizacja.

Obecnie sprzedawane mieszkania wykonane są w zdecydowanie wyższym standardzie niż kilkanaście lat temu. Solidniejsze i nowoczesne materiały podwyższają komfort mieszkania i podnoszą nie tylko ich estetykę, ale również całego budynku i otoczenia. Nowe mieszkania oferowane niekoniecznie muszą być droższe od tych sprzedawanych na rynku wtórnym, ponieważ deweloperzy są skłonni negocjować ich ceny.

Dlaczego warto zdecydować się na kupno mieszkania we Wrocławiu na rynku wtórnym? 

Rynek wtórny oferuje mieszkania w lokalizacjach, które nie są dostępne na rynku pierwotnym. Znajdują się tu nie tylko mieszkania w wysokim standardzie, gotowe do wprowadzenia, ale również do niewielkiego odświeżenia, bądź kompletnego remontu. Biura nieruchomości takie jak N-Home.pl posiadają szeroką ofertę nieruchomości, wśród których każdy klient znajdzie mieszkanie, które spełni jego oczekiwania.

Zaletą tego rodzaju nieruchomości jest ich niższa cena w stosunku do ofert rynku pierwotnego. Plusem są tu również atrakcyjniejsze lokalizacje z korzystniejszymi stawkami niż nieruchomości nowe, położone w oddalonych od centrum miasta rejonach. Należy pamiętać, że mieszkanie kupione w odpowiednim standardzie nie będzie wymagało nakładów finansowych w przeciwieństwie do nowego, sprzedawanego w stanie deweloperskim, które trzeba wykończyć. Rynek wtórny obejmuje również mieszkania pod wynajem.

Nie należy zapominać, że Wrocław jest dużym ośrodkiem gospodarczym i akademickim, dlatego nieustannie rośnie liczba osób poszukujących mieszkań do wynajęcia.

mieszkania wrocław

Jakie są najpopularniejsze dzielnice do zamieszkania we Wrocławiu?

Najpopularniejszymi dzielnicami do zamieszkania we Wrocławiu są:

  • Krzyki położone w południowej części miasta. Jest to najatrakcyjniejsze miejsce do zamieszkania w stolicy Dolnego Śląska. Cechą tej dzielnicy jest ogrom zieleni i miejsc, gdzie można się zrelaksować i odpocząć po trudach codziennego dnia. Poza tym Krzyki nieustannie rozwijają się, a co za tym idzie powiększa się infrastruktura i poprawia komunikacja. Dzielnica ta należy do najbezpieczniejszych. Jej klimat tworzą także zabytki.
  • Śródmieście należy do drugiej dzielnicy najchętniej wybieranej przez klientów biur nieruchomości. Tu z kolei kwitnie życie towarzyskie w wielu restauracjach, barach. Położenie dzielnicy w samym środku miasta jest jej atutem. Stąd w łatwy sposób można dostać się właściwie wszędzie. Zaletą Śródmieścia jest łatwy dostęp do zabytków i miejsc relaksu, na przykład Ogrodu Zoologicznego.
  • Stare Miasto jest korzystnym wyborem dla osób, które lubią korzystać z miejsc rozrywki, gdyż tu rozwija się życie kulturalne miasta w teatrach i kinach. Restauracje i  kluby umożliwiają przyjemne spędzenia czasu, a Park Staromiejski relaks, odpoczynek i ucieczkę od zgiełku wielkiego miasta.
  • Fabryczna należy do największych dzielnic miasta, przyciągająca uwagę atrakcyjnymi terenami zielonymi. Jest dobrym wyborem dla klientów szukających spokojnego miejsca do zamieszkania. Niestety stąd dość daleko do centrum miasta, co może odstręczać klientów biur nieruchomości.
  • Psie Pole położone jest na peryferiach Wrocławia, co sprawia, że charakteryzuje się dużą powierzchnią lasów i łąk, służących relaksowi. Niestety dojazd do centrum zajmuje sporo czasu, bo aż 40 minut, co może być problemem dla osób pracujących w centralnie położonych dzielnicach. Psie pole będzie dobrym wyborem dla osób ceniących sobie ciszę i spokój peryferyjnych rejonów.

Atrakcyjność i duży wybór mieszkań we Wrocławiu zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym lub pod wynajem daje klientowi wiele możliwości.