Metody montażu siatki na balkonie

Każdy posiadacz balkonu nieraz zmierzył się z wieloma sytuacjami, utrudniającymi tę zewnętrzną sielankę. Wielu ludzi zawsze skarży się choćby na problemy z gołębiami dostającymi się na balkon i robiącymi sobie tam gniazda lub z kotami, które nieraz mimo dużej wysokości próbują z niego zeskoczyć.

Nie są to oczywiście jedyne problemy, jakie spotykają na swojej drodze właściciele balkonów, natomiast są one jednymi z bardziej niebezpiecznych zagrażających nie tylko ludziom, ale również ich pupilom, dlatego najlepiej wprowadzić pewne zmiany, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń. 

Siatka na balkon

Wiadomo, że np. przed gołębiami można się uchronić, wprowadzając pułapki, stosując specjalne specyfiki itp., a kota zwyczajnie nie wypuszczać na balkon, jednak te sposoby są zazwyczaj mało skuteczne na dłuższą metę. Dlatego też jednym z najlepszych rozwiązań jest zamontowanie na balkonie specjalnej siatki, chroniącej przed dostaniem się wewnątrz, jak i wydostaniem się na zewnątrz. 

Problemy, jakie można napotkać przy montażu siatki na balkon

Jest to jednak kwestia, która nie zawsze jest możliwa do wykonania, bowiem większość osób posiada balkon, mieszając w blokowiskach, a więc nie posiadają oni tego terenu na własność i nie zawsze mogą zmieniać przestrzeń mieszkalną. Zazwyczaj pomaga zgoda administracji, ale wielu właścicieli nie chce zgodzić się, by do ściany zostały wiercone jakiekolwiek pręty, a właśnie w ten sposób montuje się większość siatek.

Wiercenie w elewacji nieraz może być bardzo szkodliwe dla całej konstrukcji, a jeśli administracja blokowiska zgodzi się, by jeden mieszkaniec wiercił to i reszta pójdzie w jego ślady. Patrząc na to, że w jednym blokowisku możne znajdować się przynajmniej 15 balkonów, to jeśli przy każdym zaczną być montowane siatki, to z biegiem lat materiał budulcowy może się zacząć rozpadać.

Skuteczne rozwiązanie

Wiadomo, że z czasem wiele firm zdecydowało się na zmienienie techniki montażu i choć w większości dalej wymaga ona wiercenia, to jednak ilość śrub, na których może być przymocowana siatka, znacznie zmalała, a przez to wiele władz administracyjnych zgadza się na zamontowanie siatki.

Istnieje jednak jeszcze jedna, coraz bardziej popularna forma montowania nie tylko siatek, ale i wielu przedmiotów, które wcześniej wymagały wiercenia. Chodzi tu mianowicie o klej. Gdy taka forma pojawiła się na rynku, wielu ludzi wyrażało powątpiewanie w skuteczność tego rozwiązania, bowiem nic nie jest tak trwałe jak pręty w ścianie, aczkolwiek z biegiem lat zaczęto produkować naprawdę moce kleje sprawdzające się, czy to przy wieszaniu obrazów, czy właśnie przy siatkach balkonowych lub okiennych.

Jak zamontować siatkę na balkon?

Montaż siatki, która zostaje przyklejona do elewacji, jest oczywiście dużo prostszy – wystarczy jedynie zamocować znajdujące się w zestawie najczęściej poliwęglanowe zaczepy, a następnie przyczepić do nich siatkę. Natomiast niezależnie od formy montażu nie można zapominać o kwestiach bezpieczeństwa.

Każda praca na wysokości wymaga odpowiedniego przygotowania i świadomości niebezpieczeństwa, dlatego nie zaleca się montażu na własną rękę jeśli nie jesteśmy do końca pewni swojej mobilności na wysokościach. 

W takich wypadkach najlepiej jest skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zajmują się tym zawodowo i zrobią to na pewno o wiele dokładniej i skuteczniej.

Ponadto firmy zajmujące się zakładaniem siatki na balkon w Łodzi oferują również pomoc w doborze odpowiednich materiałów montujących niezależnie od tego czy decydujemy się na wiertła, czy też na klej. Profesjonaliści znają się na tym najlepiej, dlatego czasem lepiej jest ich zaufać i powierzyć wykonywanie takiego montażu od początku do końca, by z biegiem czasu nie mieć żadnych problemów z administracją lub też z samą jakością wykonania. 

balkon

Jak więc widać przy montażu siatki balkonowej mogą nieraz wystąpić pewne niedogodności związane z wyborem odpowiedniego sposobu nie tylko dobrze się sprawdzającego, ale też odpowiadającego zarządcom budynku lub jego innym domownikom. Nie jest to jednak na tyle duży problem, by nie pozwolić sobie na możliwości, jakie daje nam siatka — choćby wolność od nieproszonych lokatorów w postaci gołębi lub nawet owadów (gdyż siatka może też służyć jako moskitiera) lub też pewność, że nasz domowy pupil będzie bezpieczny nawet na balkonie.