Gdzie lepiej zamieszkać? W bloku czy w szeregówce?

Trudne, życiowe decyzje

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem nieruchomości, zapewne zorientowałeś się, że rynek oferuje wiele możliwości w tym zakresie — poczynając już od samego wyboru czy ma być on wtórny, czy pierwotny. Zakładając jednak, że interesuje Cię nowe mieszkanie, a nie jednorodzinny dom, rodzi się kolejne pytanie — wybrać lokal w bloku czy tak zwanej nowoczesnej szeregówce?

Mieszkanie w bloku a szeregówka — co lepsze?

blok

Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, która z opcji jest lepsza. Z całą pewnością dla niektórych osób będzie nią mieszkanie w bloku. Dlaczego? Mniejsze metraże, jakimi dysponują lokale w zabudowie blokowej, powodują, że stają się one atrakcyjne dla tych, którzy nie szukają dużych apartamentów. Mieszkania tego rodzaju nie zapewniają jednak poczucia prywatności, podobnego do zabudowy szeregowej. Sąsiedzi są po prostu na wyciągnięcie ręki i zazwyczaj jest ich po prostu dużo. Z drugiej strony ma to jednak swoje plusy. Łatwiej o poczucie osiedlowej tożsamości i nawiązanie nowych znajomości. Co więcej, bloki powstają w przeważającej większości w miastach. Decydując się na zakup mieszkania z nich, musimy więc lubić miejskie życie. Dzięki takiej decyzji, mamy może blisko do sklepów, kin czy restauracji, ale z drugiej strony — po jakimś czasie intensywny, miejski zgiełk może po prostu męczyć. W jakich sytuacjach zatem lepszym rozwiązaniem będzie apartament w szeregowcu?

Osoby, których zazwyczaj nie stać na to, aby kupić dom wolnostojący, a nie chcą zrezygnować z pewnej dozy intymności – najczęściej decydują się na alternatywę mieszkania w bloku, a więc apartament w szeregowcu. Taki lokal charakteryzuje się mniejszą liczbą sąsiadów, niekiedy własnym ogródkiem i garażem. Mieszkanie w tym stylu chętniej wybierają więc osoby, którym zależy na namiastce domu. Co więcej, z reguły decydują się na niego ludzie, chcący wyrwać się z miasta. Szeregowce budowane są bowiem zazwyczaj na jego obrzeżach. Rodziny zmęczone zgiełkiem, szukające przyjemniej i nieco oddalonej od centrum lokalizacji, cenią sobie usytuowanie szeregówek. Takich, jak choćby te powstające w Kiełczowie pod Wrocławiem.

szeregówki Kiełczów
Wspaniałe i nowoczesne szeregówki w Kiełczowie.

Mieszkanie pod Wrocławiem

Szeregówki w Kiełczowie, to pomysł firmy deweloperskiej — Optydom. Przedsiębiorstwo zajęło się budowaniem nowych domów w Kiełczowie jakiś czas temu, proponując potencjalnym właścicielom nowoczesne i przestronne apartamenty. Każdy z tarasem, a więc prywatnym miejscem do wypoczynku na powietrzu i miejscem postojowym. Dla chętnych dostępna jest również opcja wykupu garażu. Mieszkania z ogródkiem w Kiełczowie są więc nie tylko przemyślanym i nowoczesnym podejściem do tematu nowych nieruchomości, ale i ofertą o przystępnej cenie. Na ich korzyść wpływa też lokalizacja. Dlaczego?

Kiełczów, jako sąsiedztwo Wrocławia sprawia wrażenie dobrej lokalizacji. I rzeczywiście taką jest. Bliskość miasta przy jednoczesnej, zielonej okolicy dookoła powstających tam zabudowań sprawia, że przestrzeń ta staje się miejscem wręcz idealnym. Jeśli bowiem najdzie nas ochota na kino czy wypad do restauracji, możemy wsiąść w samochód i po chwili znaleźć się we Wrocławiu. Kiedy natomiast łakniemy wypoczynku na świeżym powietrzu czy zwykłego spaceru, wystarczy zostać u siebie.

Co więcej, Kiełczów cały czas się rozwija. Powstają w nim kolejne punkty gastronomiczne, przeróżne lokale oraz  punkty handlowo — usługowe. Miejsce przyjazne jest również młodym rodzinom. Pobliskie żłobki, przedszkola i szkoły dają bowiem możliwość edukacji dzieci, bez potrzeby podwożenia ich do Wrocławia. Wszystko to składa się na spójną całość i szereg zalet, jakimi Kiełczów może się pochwalić.