Małe, średnie czy duże miasto – gdzie kupić mieszkanie pod wynajem

Aktualna sytuacja gospodarcza w Polsce sprawia, że Polacy coraz częściej podejmują decyzję o zainwestowaniu kapitału w nieruchomości w celach inwestycyjnych. Zwłaszcza, że posiadanie mieszkania, a nawet kilku, pod wynajem stało się bardzo opłacalne – zarówno w średnich, jak u dużych miastach.

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na kupienie nowego mieszkania na kredyt, który miałby być inwestycją w ich przyszłość. Kupiona nieruchomość jest niemal od razu przygotowywana do wynajmu, co przy szybko rosnących cenach mieszkań, staje się opłacalnym biznesem. W jakim jednak mieście warto kupić mieszkanie pod wynajem?

Duże polskie miasta – dlaczego są tak popularne?

Warszawa, Kraków, Wrocław czy Trójmiasto jako jedne z większych polskich miast cieszą się ogromną popularnością wśród wynajmowania mieszkań – zwłaszcza stolica. Jak widać w ofercie biura nieruchomości Properco, pojawia się coraz więcej nieruchomości przeznaczonych do wynajmu w różnych rejonach Warszawy. I nic w tym dziwnego – to właśnie tam prywatne osoby najczęściej inwestują w nieruchomości przeznaczone pod wynajem.

Do największych polskich miast przyjeżdża najwięcej młodzieży – głównie studentów lub absolwentów, szukających dobrze płatnej pracy w wielkich korporacjach oraz centrach biznesowych, których w stolicy nie brakuje. Rynek zbytu mieszkań pod wynajem jest zatem ogromny, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś, kto skorzysta z naszej oferty. Biura nieruchomości jak Properco posiadają także bogatą ofertę mieszkań przeznaczonych do sprzedaży, co tylko sprawia, że znalezienie odpowiedniego lokum pod inwestycję nie będzie trudne. Dodatkowo regularna współpraca z Properco w późniejszych etapach już wynajmowania mieszkania, może przynieść dosyć wysokie zyski.

Przy większych miastach warto jednak pamiętać o tym, że ceny nieruchomości do kupienia idą nieustannie w górę, nierzadko kwota ze sprzedaży zwróci się w ciągu najbliższych lat najmu.

Średnie miasta – najlepsza opcja dla inwestorów?

Wbrew pozorom najatrakcyjniejsze oferty mieszkań przeznaczonych na sprzedaż są w średniej wielkości miastach. O ile w stolicy cena za metr kwadratowy mieszkania nierzadko sięga powyżej 7 tysięcy za metr kwadratowy, o tyle w średniej wielkości miastach wynosi ona około 5 tysięcy. To znaczna różnica, zwłaszcza w perspektywie późniejszego wynajmu.

Młodzi ludzie również ściągają do mniejszych miast z przeświadczeniem, że tutaj ceny mieszkań na wynajem są o wiele bardziej atrakcyjne – a zatem istnieje rynek zbytu. Warto również pamiętać, że wynajem mieszkania w średniej wielkości miastach jest także skierowany do rodzin z dziećmi, przez co można być pewnym, że nieruchomość zostanie wynajęta na dłuższy czas.

W przypadku średnich miast można także liczyć na pomoc ze strony biur nieruchomości. Properco oferuje swoje usługi nie tylko w województwie mazowieckim, ale także świętokrzyskim, gdzie rynek nieruchomości deweloperskich kwitnie od wielu lat.

Kielce – dlaczego warto kupić tam mieszkanie?

Z racji tego, że do średnich miast ściąga coraz więcej osób, warto rozważyć kupno mieszkania pod wynajem w Kielcach. Nowe bloki deweloperskie nie kosztują tak wiele, jak w wielkich polskich miastach, a oferta firmy Properco jest niezwykle bogata w mieszkania położone w świetnej lokalizacji.

Dodatkowo Kielce znajdujące się w bliskim węźle komunikacyjnym z Katowicami, stanowiące doskonałe miasto do osiedlenia się. Nie tylko ze względu na atrakcyjne warunki mieszkalne. W mieście łatwo jest znaleźć dobrą pracę, a także szkoły czy przedszkola prywatne dla dzieci. Kielce to świetne miasto, gdzie można kupić mieszkanie pod wynajem, a zysk z najmu zwraca się w przeciągu kilku lat.

Czy warto kupować mieszkanie pod wynajem w małych miastach?

Małe miasta w kwestii kupna mieszkania pod wynajem nie prezentują się tak dobrze, jak większej i średniej wielkości. Młode osoby, które najpewniej wynajęłyby mieszkanie, najczęściej przeprowadzają się do większych miejscowości, gdzie znajdą dobrze płatną pracę. Część z nich zostaje już w swoich miastach studenckich.

Jak wynika z oferty biura nieruchomości Properco mieszkania w małych miastach są tanie – kupno mieszkania jest opłacalne, jednak niskie ceny wynajmu nie są adekwatne do kwoty poniesionej na zakup.

properco logo

 

Properco mieszkania

 

 

 

 


Współpraca merytoryczna:

PROPERCO sp. z o.o. sp.k

NIP: 959-201-38-62

REGON: 381297246

ul. Kozia 3a/1 25-514 Kielce / ul. Brylowska 2 lok. 3B 01-216 Warszawa